Radios
Marché
Connexion
Peer Gynt
Visionneuse 3D indisponible.
Album
Artiste
Edvard Grieg
;
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Année
2005
Pistes
45 · 1:51:48
Peer Gynt
Edvard Grieg
;
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Piste
Rareté
Valeur
1/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I. Prelude “I Bryllupsgården”
—
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
2/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I, Scene 1. “Bukkerittet”
—
Svein Sturla Hungnes
,
Kari Simonsen
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
3/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I, Scene 2. “Bryllupsmarsj (Brudefølget drar forbi)”
—
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
4/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I, Scene 2. “På vei til Hegstad”
—
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
5/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I, Scene 2. “Halling”
—
Arve Moen Bergset
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
6/45 · Peer Gynt, op. 23: Act I, Scene 3. “Springar: Bryllupet på Hegstad”
—
Bjørn Willberg Andersen
,
Svein Sturla Hungnes
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Arve Moen Bergset
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
7/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II. Prelude “Bruderovet. Ingrids klage”
—
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
8/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 1. “Peer Gynt og Ingrid”
—
Andrea Bræin Hovig
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
9/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 3. “Peer Gynt og Sæterjentene”
—
Ingebjørg Kosmo
,
Svein Sturla Hungnes
,
Kari Postma
,
Hilde Haraldsen Sveen
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
10/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 5. “Peer Gynt og Den Grønnkledde”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
11/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 5. “Peer Gynt og Den Grønnkledde, forts.”
—
Andrea Bræin Hovig
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
12/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 6. “I Dovregubbens hall”
—
Bjørn Willberg Andersen
,
Edvard Grieg Kor
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
13/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 6. “Peer Gynts møte med Dovregubben”
—
Bjørn Willberg Andersen
,
Håkan Hagegård
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
14/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 6. “Dans av Dovregubbens datter”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
15/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 6. “Ut av Dovregubbens hall”
—
Bjørn Willberg Andersen
,
Andrea Bræin Hovig
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
16/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 6. “Peer Gynt jages av troll”
—
Edvard Grieg Kor
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
17/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 7. “Peer Gynt of Bøygen”
—
Ståle Bjørnhaug
,
Edvard Grieg Kor
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
18/45 · Peer Gynt, op. 23: Act III, Scene 3. “Peer Gynt og Solveig”
—
Svein Sturla Hungnes
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
19/45 · Peer Gynt, op. 23: Act III. Prelude “Forspill til Åses død”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
20/45 · Peer Gynt, op. 23: Act II, Scene 4. “Åses død”
—
Svein Sturla Hungnes
,
Kari Simonsen
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
21/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV. Prelude “Morgenstemmning”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
22/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 1. “I Marokko”
—
Ståle Bjørnhaug
,
Svein Sturla Hungnes
Peu commun
₲ 60
23/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 5. “Tyven og heleren”
—
Thorbjørn Gulbrandsøy
,
Iikka Leppänen
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
24/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 5. “Peer Gynt blir profet”
—
Svein Sturla Hungnes
Peu commun
₲ 60
25/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 6. “Arabisk dans”
—
Edvard Grieg Kor
,
Ingebjørg Kosmo
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
26/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 6. “Anitras dans”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
27/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 6. “Profetens juvel”
—
Andrea Bræin Hovig
,
Svein Sturla Hungnes
Peu commun
₲ 60
28/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 7. “Peer Gynts Serenade”
—
Håkan Hagegård
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
29/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 9. “Peer Gynt og Anitra, forts.”
—
Andrea Bræin Hovig
,
Svein Sturla Hungnes
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
30/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 9. “Forlatt i ørkenen”
—
Svein Sturla Hungnes
Peu commun
₲ 60
31/45 · 6 Orchestral Songs, EG 177: No. 1. Peer Gynt, op. 23, Act IV: Solveigs sang (Solveig’s Song)
—
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen filharmoniske orkester
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
32/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 11. “Peer Gynt ved Memnostøtten”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
33/45 · Peer Gynt, op. 23: Act IV, Scene 12. “Peer Gynt og Begriffenfeldt”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
34/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V. Prelude “Peer Gynts hjemfart. Stormfull aften på havet”
—
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
35/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 1. “Utenfor den norske kyst”
—
Bjørn Willberg Andersen
,
Ståle Bjørnhaug
,
Svein Sturla Hungnes
Peu commun
₲ 60
36/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 2. “Skipsforliset”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
37/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 2. “På båthvelvet”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
38/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 5. “Solveig synger i hytten”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
39/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 6. “Nattscene”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
40/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 7,9. “Peer Gynt og Knappestøperen”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
41/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 10. “Deilige sol og deilige jord”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
42/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 10. “Pinsesalme: Velsignede morgen”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
43/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 10. “Utenfor hytten”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
44/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 10. “Peer Gynt og Solveig”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60
45/45 · Peer Gynt, op. 23: Act V, Scene 10. “Solveigs vuggevise”
—
Edvard Grieg Kor
,
Håkan Hagegård
,
Ingebjørg Kosmo
,
Marita Kvarving Sølberg
,
Bergen Philharmonic Orchestra
,
Ole Kristian Ruud
Peu commun
₲ 60